Skleníky, Pareniska

Záhradné skleníky sú vhodné pre pestovanie rastlín za tých najvhodnejších podmienok. Vyberte si niektorý z polykarbonátových skleníkov v našej ponuke s dlhou životnosťou, pevnosťou. Ak sú vaše možnosti obmedzené priestorom využite našej ponuky parníkov a parenísk, ktoré zaberú minimum miesta, splní svoj účel a môžete ich použiť tiež pre rýchle predpestovanie rastlín na jar.


Pri výbere záhradného skleníka najviac záleží na Vašich prioritách a z akého materiálu je jeho konštrukcia a výplň. Potom samozrejme je treba mať na mysli ako alebo na čo záhradné skleník primontovať či ukotviť. A v poslednej rade si musíme uvedomiť, čo očakávame od záhradného skleníka. Záhradné skleníky môžeme vyplniť sklom aj dutinkovým polykarbonátom. Od oboch typov očakávame pri pestovaní kvetín a zeleniny čo najviac zefektívniť a docieliť čo najlepších výsledkov a vlastností skleníkov. Predtým sa záhradné skleníky vyrábali predovšetkým so sklenenou výplňou, ale v dnešnej dobe sa veľmi rozšírila výroba záhradných skleníkov s výplňou z dutinkového polykarbonátu. Je to dané skvelými termoizolačnými vlastnosťami, priaznivou cenou a jednoduchou montážou. Výplň z dutinkového polykarbonátu dobre izoluje a je odolná proti poveternostným vplyvom (prudký dážď, krúpy). Záhradné skleníky sú väčšinou osadené dutinkovým polykarbonátom o sile 4 alebo 6 mm.

Záhradné skleníky s výplňou skla lepšie vzdorujú snehu a vysoká pevnosť a hmotnosť skla zaisťuje vyššiu odolnosť voči vetru. Sklenená doska vydrží väčšie zaťaženie snehom (pozor, to neznamená, že nie je nutné sneh odpratávať). Tým pádom sú sklenené skleníky vhodnejšie do klimaticky náročnejších podmienok. Sklo má veľmi vysokú životnosť, ale má aj svoje nevýhody. Sklenená výplň má menšiu tepelne izolačné vlastnosti než dutinkový polykarbonát.

Pod záhradné skleník je nutné stavať betónové základy do nie zámrznej hĺbky. Sklo je krehké, má nízku odolnosť voči mechanickým vplyvom krupobitiu, náraz motyčky do výplne pod. Rozsypať sa na črepy, čo znamená nevýhodu z hľadiska bezpečnosti, napríklad s ohľadom na malé deti. Preto sú dnes v popredí záhradné skleníky z dutinkového polykarbonátu. Jednak preto, že sú veľmi ľahké a ohybné. Tieto vlastnosti využívajú výrobcovia záhradných skleníkov hlavne v prípade špeciálnych skleníkových konštrukcií, ako je napríklad strecha do oblúka, ktorá by sa zo skla vyrábala veľmi neľahko. Dosky vyrobené z dutinkového polykarbonátu sú takmer nerozbitné a vysoko odolné proti poškodeniu. Priepustnosť UV žiarenia sa pohybuje vo veľmi nízkych hodnotách. Dokonca by sme mohli povedať, že polykarbonát UV žiarenie neprepúšťa takmer vôbec. Svetlo je do skleníka prepustený v závislosti od hrúbky dosiek. V priemere sa však priepustnosť pohybuje okolo 70-80%.


Dutinkový polykarbonát má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, lepšie ako má sklo. Vďaka tepelno-izolačným vlastnostiam si môžete predĺžiť pestovateľskú sezónu. Pokiaľ chcete temperovať záhradný skleník na celoročné pestovanie je záhradné skleník z dutinkového polykarbonátu určite ideálna voľba.

 •  
 •  
 •     Chcete si výraznejšie predĺžiť produkčnú sezónu?
 •     Chcete skleník temperovať a pestovať rastliny celoročne?
 •     Skleník nebude umiestnený na voľnom priestranstve a vystavený silnému vetru?
 •     Nechcete stavať žiadne betónové základne?


Záhradné skleníky z dutinkového polykarbonátu nepotrebujú betónovú základňu. Bežne stačí plechová základňa. To však neplatí v prípade, že skleník chcete postaviť do piesčitej zeminy, potom je aj v prípade skleníkov z dutinkového polykarbonátu nutnosť vytvoriť aspoň betónové pätky, do ktorých budú zapustené kotvy plechové základne. Za ďalšie neprehliadnuteľné dobré vlastnosti záhradných skleníkov z dutinkového polykarbonátu sú ľahké konštrukcie z hliníka či profily z pozinkovaného plechu. Ich montáž je rýchla a jednoduchá aj pre laikov. V našej ponuke nájdete záhradné skleníky z dutinkového polykarbonátu s hliníkovou konštrukciou aj skleníky do oblúka. Vzhľadom na riziko extrémnemu počasie (vietor o rýchlosti vyššej ako je 90 km / hod., Krúpy o veľkosti loptičiek, extrémna snehová nádielka) sa môže vyplatiť skleník poistený

 • Skleníky polykarbonátové Skleníky polykarbonátové
 • Pareniska Pareniska
 • Příslušenství Příslušenství


Akcia týždňa

 • Polykarbonátové desky BASIC - 10 mm  

  Polykarbonátové desky BASIC - 10 mm

Najpredávanejšie

 • Ukončovací lišta VENTI N - černá  

  Ukončovací lišta VENTI N - černá

 • Skleník Trjoska - 4 x 3 m  

  Skleník Trjoska - 4 x 3 m

 • Ukončovací profil PC-U 16 / 2100 mm - čirá  

  Ukončovací profil PC-U 16 / 2100 mm - čirá

 • Lepidlo na parozábrany  

  Lepidlo na parozábrany

 • Samolepící hřebenáč - červená  

  Samolepící hřebenáč - červená

Nakupujte u nás

Overený obchod Zákazníckym servisom sme získali prestížne overenie.

Skvelé ceny U nás nakupujete za internetové ceny.

Vernosť sa vypláca Nakupujte u nás pravidelne a získajte vernostné výhody.

Newsletter

Chcete sa dozvedieť o novinkách a akciách ako prvý?

Gutta ČR